Bodrum Masalı finale doğru…

Yaz sezonunda en çok beğendiğim ve böyle devam ederse kış sezonuna kalır dediğim yapımlardan birisiydi Bodrum Masalı. Dediğim gibi oldu, kış sezonuna kaldı ancak Bodrum’da havalar soğudukça biz de diziden soğumaya başladık. 

Başlarda zengin bir ailenin bir anda sefalete düşmesini ele alan dizi; içinde bir sürü çelişkiyi barındıran, dönüp dolaşıp hep başa saran bir hale bürününce ister istemez artık izlememeye başladık. Oysa hikayenin başlarda bir sürü gizem içermesi, çekildiği yer olan Bodrum’un da milletçe gizemli bulunması hasebiyle halkın teveccühünü kazanmıştı.

Senaristler ilk haftalarda işi hakkıyla yerine getirdiler ancak devamını getirmekte pekte mahir olamadılar… Ya dizinin devam edeceğini hesap edemediler ya da dizi nasıl olsa böyle izleniyor, bu olaylar seviliyor sürekli aynı hikayeyi sarıp sarıp izletelim sürprizleri sona saklayalım dediler ki dizinin izlenme oranları haftadan haftaya aşağılara düşerek sonunda yere çakıldı…

Gençlik dizileri, birbirlerini aldatanlar, metresler hemen her dizimizde zaten var! Bu dizimizin diğer dizilerden artısı Bodrum’du! Ancak onu da kullanmayı beceremediler.

Dizide radikal değişiklikler yapılsa dahi finale doğru yol aldığını net şekilde söylemem mümkün…

Medya Yorumcusu

3,397 total views, 3 views today

Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Yorum

Bumerang - Yazarkafe

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*