Kanal D Ana Haber için Ahmet Hakan doğru bir seçim mi?

Kanal D bir yenilik yapalım, ana habere renk katalım dedi ve Ahmet Hakan’ı ana haber sunucusu olarak atadı. İstenilen şey tahminimce Fatih Portakal ekolünde bir şeyler. Yani haberler kuru kuruya verilmesin, yorumlar yapılsın vs vs…

Öncelikle Ahmet Hakan’ın, Fatih Portakal kadar sert yorumlar yapmayacağını tahmin ediyorum. Daha yumuşak bir dil kullanması muhtemel. Ancak Hürriyet’teki köşe yazıları kıblesiz,istikametsiz haberler, yorumlar ortaya koyarsa; bugün doğru dediğine, yarın sırf işine öyle geldiği için yalan derse, milletten ve siyasilerimizden çekeceği var bilesiniz.

Yorum yapmasına mukabil hem muhalefet kanadından hem iktidar kanadından çokça eleştirileceğini düşünüyorum. Bilhassa milliyetçi cephe halini alan Ak Parti ve MHP tarafından Ahmet Hakan’ın Demirtaş’a saz çaldırması konusu sık sık tekrarlanacak. Öte taraftan HDP cephesi 7 Haziran’dan sonra üslubunu değiştiren Ahmet Hakan’ı farklı şekiller ve sıfatlarla yargılayacağı ortada. Ha kim takar HDP’yi o ayrı mesele.

Ana muhalefet partimiz de elbette eleştiride bulunacaktır…Ama şekil ve içerik yönünden bu eleştiriler nasıl olur bilemem.

Şu kesinki Ak Parti’ye yakın medyada ayda bir Ahmet Hakan “hergele” olarak anılacak ve haberleri eleştiri bombardımanına tutulacaktır.

Kanal D Cüneyt Özdemir vakasından ders çıkarmadı diye düşünüyorum. Hatırlayalım; Özdemir, Ahmet Hakan’dan da naif duran birisiydi. Ama ana haberde ne hale geldi, herkesin malumu…

Fatih Portakal’ın cephesi apaçık ortada fakat Ahmet Hakan’ın bitaraf olduğunu iddia etmesi bertaraf olacağının işaretidir söyleyeyim. Hürriyet’e millet para verip alıyor ama Kanal D’yi ücretsiz izliyor. Gazetedeki yorumlarla ekrandaki yorumlar ve kitle kesinlikle bir değildir. Bir seçici kitle var bir de genel kitle var. Böyle büyük kanalların kitlesi Halk Tv ya da Akit Tv kitlesi gibi değil malumunuz. Herkes izliyor.

Sonuca gelirsek, ben Ahmet Hakan’ın Tarafsız Bölge’deki gibi orta halli bir bülten sunacağı kanaatindeyim. Oradaki deneyimlerinden istifade edip başarılı bültenler hazırlayabilir. Bültenlerde aşırıya kaçmayacaktır ama eleştirilere maruz kalacaktır. Ve en sonunda bence koltuğunu yine Serdar Cebe’ye bırakacaktır…

3,245 total views, 6 views today

Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Yorum

Bumerang - Yazarkafe

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*