Lig TV neden adını değiştirip beIN Sports oldu? Digiturk haberleri…

Lig TV 13 Ocak'tan itibaren beIN Sports adıyla yayınlarına devam edecek

Mehmet Emin Karamehmet’in Pamukbank borçlarına istinaden sahibi olduğu Çukurova Holding’in temel taşlarından Turkcell, Digiturk ve Show Tv gibi şirketlere TMSF 2013’te el koymuştu.  Başlangıçta Show Tv, Ciner Grubuna satılmış; Digiturk ve Turkcell ise TMSF yönetiminde faaliyetlerine devam etmişti.

2016 yılının haziran ayında ise Digiturk’un satışı dünyaca ünlü Katarlı El Cezire’nin sahibi olduğu beIN medya grubuna satışı kesinleşmişti. Her ne kadar imza atılan rakam açıklamasa da piyasada konuşulduğu üzere Digitürk’ün satışının 1 milyar doların üzerinde bir rakama gerçekleştiği tahmin ediliyor.

beIN Sports, Türkiye’deki faaliyetlerinde görünür bir hal almak adına süper lig denilince akla gelen Lig Tv markasını kaldırıp yerine beIN Sports ismini getirdi.

Medya Yorumcusu diyor ki: Keşke Lig Tv adı yerine Digiturk’un adını beIN yapsaydınız. Millet futbol deyince Lig Tv diyor. Kimse kalkıp beIN Sports falan demez. Tıpkı kağıt mendil yerine Selpak, paspas ve kova ikilisine Vileda dediği gibi bildiğini okur. Bir başka markasına seven Katarlı grup (Qatar National Bank)  geçen aylarda satın aldığı Finansbank markasını kaldırmak yerine her iki markayı kullanmak istedi. Çünkü alışkanlıkları ve bilinirlikleri bir anda ortadan kaldırmak tehlikelidir. Ben olsam Lig Tv markası ile Süper Lig’i yayınlamaya devam eder, öte taraftan Lig Tv 2-3-4 kanallarını beIN sports’a çevirirdim. Çok mantıklı değil bu yapılan…

beIN Sports Türksat Frekansı, Digiturk, Dsmart, Tivibu, Kablo TV yayın bilgileri

Kurtlar Vadisi Pusu’nun yayın durumu belli oldu

lig tv bein sports digiturk el cezire lig tv neden kapandı lig tv yeni isim bein sports nedir bein sports türkiye canlı izle lig tv neden yok lig tv neden isim değiştirdi lig tv yeni isim buyuk_ligtv_hd-son lig tv kapandı mı- lig tv neden isim değiştirdi - lig tv nerede-digiturk-bein sports lig tv

36,120 total views, 3 views today

Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Yorum

Bumerang - Yazarkafe

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*