Yiyemiyorsanız izleyin öyleyse! Böyle görgüsüzlük görülmedi

Televizyon kanallarındaki yemek programlarına her zaman mesafeli durmuşumdur. Eti geçtim birçok temel gıda maddesini temin etmede zorluk çeken aileler, garibanlar gözümün önüne gelir çünkü. Yani Devlet Bahçeli’nin dediği gibi “püskevit”e bile erişemeyen nice çocuklar var aslında…

Şimdi malumunuz sosyal medyada bir Nusret aldı başını gidiyor. Adamın etlerinden çok esprili hareketleri ön plana çıkıyor. Bir de bunun taklitleri ortaya çıktı. Acıbadem’de, Etiler’de, orada burada “…Şef yakında burada” tabelaları her yanımızı kuşatmış durumda.

Bu mekanların ortak özelliği biftek yazmaktan imtina edip tuhaf bir eziklik içinde “steakhouse” yazmalarıdır.

Velhasılıkelam, bu Nusret benzerlerinden birisi Beyaz TV’de program yapıyor sözde. Sermiş önüne en kalitesinden etleri. Doğruyor, biçiyor, parçalıyor. Yok efendim hayvanın kaburgasının arkasındaki kısımdanmış, yok hayvanın dalağı ile böbreği arasında kalan nadir bir etmiş… Bilmem neler. Kişi başına bir kg et düşecek şekilde hazırlıklarını yapıyor. Bunları alıyor bir güzel mangal ateşi üzerinde pişiriyor.

El insaf be! Basit bir kuşbaşı et almak istesek en az 40 lira para ödememiz gerekiyor! Et fiyatlarının başını alıp gittiği şu günlerde yaptığınız insanlığa sığar mı? Kanalı elbette değiştirme hakkımız elimizde. Ancak çoluk çocuğa durumu nasıl açıklayacağız?

Ya bir de Beyaz TV’de Derin Futbol görgüsüzlüğü var ki sormayın gitsin… Bir asgari ücretlinin maaşından fazla tutacak eti hatır hutur ekranda yemediler mi! Çıldırdım internette görünce.

Programın maskotlarından biri de kalkıp diyor ki “Parası olmayan gitsin yarım ekmek döner yesin” ya var ya… Başımıza taş yağmadığına şükredelim.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” diyen Peygamberin ümmeti ne hallerde Allah’ım!

Şu Samanyolu’nun Maceracı programı, Ezgi Sertel’in programları böyle çok af edersiniz hep hayvan gibi yemeye odaklanmıştı. Ben bunlardan beterini görmeyiz diye düşünürken bu program beni şoke etti gerçekten.

Not1: Programın görüntüleri elimizde mevcut, ancak olumsuz davranışlardan ve kötü örnek olmasından dolayı yayınlamıyoruz!

Not2: Yemek programlarını aslında severim. Planet Mutfak, Türkmax Gurme yahut 24Kitchen gibi kanalları izlemekten keyif alıyorum, ancak böyle programlar sırf popülerlik üzerinden yürüdüğü için sinir oluyorum!

Not3: Böylelerine prim vermeyi kesmeliyiz!

2,950 total views, 3 views today

Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Yorum

Bumerang - Yazarkafe

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*