Kanal D Ana Haber’i yeni yılda Ahmet Hakan sunacak!

Medyatava’da yer alan habere göre yeni yılda Kanal D Ana Haber’in başına Ahmet Hakan Coşkun geçecek. Coşkun sadece haberleri sunmakla kalmayacak, haber merkezinde de bulunacak.

MEDYA YORUMCUSU ne diyor?

Kıymetli okurlar Kanal D’nin ne yapmaya çalıştığını anlamış değilim. Serdar Cebe her halükarda gayet iyi izleniyor. Niyetleri Fox’a benzer bir bülten çıkarmaksa gelecek tepkilere de hazırlıklar demektir. 7 Haziran öncesinde HDP güzellemeleri yapan Cüneyt Özdemir’den ders almamışlar demektir.

Ahmet Hakan iyi bir moderatör olabilir ancak iyi bir bülten sunucusu olabilir mi bilmiyorum. Sonuçta haberleri sunacağı mecra Kanal 7 değil! Ha bir de Demirtaş’a çaldırdığı bağlama göz önüne alındığında Eylül 2017’de Serdar Cebe’nin ana habere geri dönme ihtimalinin bulunduğunu söyleyebilirim.

Ahmet Hakan’ın beni şaşırtma ihtimalinin yüksek olduğunun farkındayım. Şu kadarını söylemek gerekirse ana haber izleyicisi her gün farklı yerlere gül atan isimleri çok da sevmez. Ya Fatih Portakal gibi, Cem Öğretir gibi net bir çizgide bulunacaksın ya da Nazlı Çelik gibi gerçekten etliye sütlüye karışmadan haber vereceksin. İkisinin arasını bu milletin sevmesi namümkün görünüyor şu aşamada. Ama dediğim nasıl bir üslubun benimseneceğini henüz bilmiyoruz…

Maddeler halinde özetlersek,

1- Reytingler iyi olmasına rağmen ana haber sunucusunun değişmesinin başka sebepleri olmalı,

2- Şahsen Ahmet Hakan’ın izleneceğini düşünmüyorum

3- Ahmet Hakan köşesindeki üslubu ana habere taşırsa bu yaptığından çok pişman olur

4- Tarafsız Bölge’deki gibi birkaç konuğu ana haber sonuna çağırırsa belki izlenebilir

 

 

3,254 total views, 3 views today

Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Yorum

Bumerang - Yazarkafe

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*