Bakan açıkladı: Türksat’ta kanallar neye göre indiriliyor? – Medyaport Analiz

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, milletvekillerinin, bakanlığının bütçesine ilişkin soru ve eleştirilerini yanıtladı.

Türksat AŞ’nin kanalları kapatması konusunda Arslan, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından lisans iptali veya iletişimle ilgili sonlandırma kararı olmadan Türksat AŞ’nin işlem yapmadığını belirtti.

Bakan Arslan, Türksat’ın borcun ödenmemesiyle ilgili ihbarda bulunduğunu, bunun gereğinin yerine getirilmediği durumda işlem yapıldığını bildirdi.

MEDYAPORT ANALİZ

Şimdi değerli okurlarım size sormak isterim. Uydudan sahte ilaçlar, gıda takviyesi satanlar, dini duyguları sömürüp kitap satanlar, bal satanlar vs bunlara neden direkt müdahale yetkisi verilmiyor Türksat’a? Her şey para mı bu dünyada? Daha 15 Temmuz’un üstünden ne kadar zaman geçti? Görmedik mi bizim birşey yapamaz dediklerimiz ne haltlar yediler, ülkeyi ne hale soktular! Peki dinimizi sömürüp Mehdilik propagandası yapanlara, milleti FETÖ namussuzu gibi büyüleyip kandırmaya çalışanlara devletimiz neden müdahale etmiyor? Her işe Reis-i cumhur mu yetişecek? Bir vekil, bakan yok mu bu işlere müdahale edecek? Sayın Bakanımıza sorma imkanım olsa şunu sorardım: Madem ki RTÜK bu işlerle ilgileniyor ve müdahalede bulunamıyorsa ve işlevsel çalışmıyorsa neden yerine denetimi daha etkin kullanacak mekanizmalar için harekete geçilmiyor?

Hadi biz bu hin oğlu hinlerin işlerini ve yapısını biliyoruz ya bilmeyenler ne olacak?… Daha geniş şekilde ele alınacak!

2,578 total views, 3 views today

Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Yorum

Bumerang - Yazarkafe

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*