TRT Türk neden kapatılmıyor?

TRT’nin ilk olarak Orta Asya’daki Türkler ve  Türksat doğu kapsamındaki izleyicileri için yayına koyduğu TRT Türk kanalı daha sonra farklı bir misyonla ve “Dünyayı Türkçe İzleyin” sloganıyla uluslararası haber yayıncılığına başlamıştı.

Kanal belli bir noktadan sonra TRT Haber’den farksız bir hal aldı. Aslında “TRT Haber 2” şeklini aldı desek daha doğru olur. 15 Temmuz Hain Darbe Girişiminden önce kanalın yayınına son verileceği medyada dolaşan bir haberdi. Ancak darbeden sonra kanal TRT Haber’le eş zamanlı yayına başladı.

Yani zamanında TRT Int’le paylaştığı kaderi paylaşmaya başladı. Halkın vergileriyle dönen bir kurum olduğu için merak ediyorum. Bu kadar masrafa gerek var mı acaba? Zaten yayınlar TRT Haber’in naklen aktarımı. Digitürk, Tivibu, Türksat vs yayınları hala devam ediyor bu kanalın.

Birçok büyük özel kanal bütçe bulamayıp özel platformlara çıkamıyor. Ancak TRT’nin birçok işlevsiz kanalı büyük platformlarda yer almaya devam ediyor. TRT yöneticileri de eminim ki “israf haramdır” sözünü şiar edinmişlerdir. Bu noktada kanalın yayınına tez zamanda nokta konulmalıdır…

3,238 total views, 3 views today

Bu konuda sen ne düşünüyorsun?

Yorum

Bumerang - Yazarkafe

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*